Księgowość jest dla większości z nas czarną magią, nikt nie lubi spędzać wiele godzin z rachunkami i umowami, dlatego większość przedsiębiorców sięgają po programy do księgowania, które obecnie są dostępne w internecie.

Na stronie lze-dystrybucja.pl proponuje wiele ciekawych rozwiązań i informacji o oprogramowaniach księgowych. Do zalet programów księgowych należy oszczędność czasu, program pozwala prowadzić szybkie i proste wyliczenia, prosty i wygodny interfejs pozwala na przyjemną i bezstresową pracę.

Program do księgowania oszczędza również nasze środki finansowe, które moglibyśmy wydać na wypłaty dla księgowych lub usługi biura rachunkowego. Programy księgowe są zazwyczaj transparentne i pasują do pracy w każdym biurze, ułatwiają prace zwłaszcza w przypadku jednoosobowych działalności gospodarczych. Do największych zalet takiego oprogramowania jest jego nieomylność. Program do księgowania jednak ma również swoje wady – żeby z niego skorzystać trzeba jednak mieć choćby podstawową wiedzę na temat oprogramowań komputerowych, osoby w podeszłym wieku, które prowadzą swoją działalność gospodarczą, nie zawsze radzą sobie z tę innowacyjną metodą. Fakt, że program zastępuje pracę człowieka, też nie zawsze ocenia się pozytywnie, bo ludzi tracą pracę w te sposób.Jeżeli zaskoczy nas awaria systemu, wszystkie dane mogą zaniknąć, jeżeli niezapisane są na kartce.